Clanovi: 0
Home » 2010 » Oktobar » 7 » Odbojkaši Srbije protiv Kube u polufinalu SP
2:29 AM
Odbojkaši Srbije protiv Kube u polufinalu SP
Odbojkaši Srbije će u polufinalu Svetskog prvenstva igrati protiv Kube, koja je obezbedila poslednje mesto među četiri najbolje selekcije na svetu teškim trijumfom nad Bugarskom rezultatom 3:2 (22:25, 25:23, 26:28, 30:28, 15:11). U drugom polufinalu igraće aktuelni šampion Brazil i domaćin Italija.

Srbija je Kubu već savladala na ovom šampionatu i to na startu druge faze rezultatom 3:1, a ove godine se sa dobro poznatim rivalom susretala čak osam puta.

"Orlovi" imaju četiri pobede, dve u prijateljskim mečevima neposredno pred put u Italiju, jednu na SP i svakako najdražu, pobedu posle preokreta u borbi za bronzu u Svetskoj ligi - 3:2.

Polufinale je na programu u subotu u 17 časova.

Početak večeri ipak nije nagoveštavao da će se u Rimu boriti stari protivnici. Bugarska je dobila prvi set posle dosta uspona i padova. Istočne komšije su na prvi tehnički tajm-aut došli sa prednošću od 8:2, ali su dopustili Kubancima da se vrate u set, ali njihov poslednji napad Bugari su izdržali i nakon 25:22 došli su do vođstva od 1:0.

Kuba je ekspresno odgovorila i potpuno je dominirala tokom drugog seta sve do same završnice kada su posle 22:13 dozvolili Bugarima seriju od čak 10:1. Iako je delovalo da će Bugari doći do kompletnog preokreta, Kubanci su uspeli da iskoriste prvu set loptu i dođu do izjednačenja i 25:23.

Delovalo je da će bugarski odbojkaši mnogo lakše doći do trećeg seta nakon što su sve vreme održavali solidnu prednost, ali su u završnici dozvolili Kubancima da dođu do izjednačenja, a onda čak i propuste set loptu. Ipak, Bugari su se odbranili i onda na razliku slavili u trećem setu sa 28:26.

U četvrtom delu dugo se igralo poen za poen, a nakon nekoliko propuštenih prilika Kubanci su se revanširali rivalima za prethodni set - 30:28.

Peti set je praktično rešen na samom startu, kada su Kubanci poveli sa 3:1. Bugari nisu uspeli da uhvate priključak, a nakon nove uspešne kontre i rezultata 9:6, Kuba je bez problema privela meč kraju - 15:11 za ukupno dva sata i tri minuta igre.

Ranije danas, Brazilci su nastavili odbranu titule i potvrdili mesto u polufinalu laganom pobedom nad Nemačkom - 3:0 (25:17, 25:20, 25:19).

Aktuelni šampioni će u subotu u Rimu igrati protiv domaćina Italije, koja je mesto među četiri najbolje selekcije na svetu obezbedila pobedom nad Francuskom sa 3:1 (25:18, 25:20, 25:27, 25:19)

U poslednjem meču P četvrtfinalne grupe Rusija je danas u Firenci pobedila Argentinu sa 25:22, 25:17, 25.15) i zauzela drugo mesto u grupi, iza Srbije, pa će se na šampionatu boriti za plasman od 5. do 8. mesta.

Category: sport | Views: 604 | Added by: admin | Tags: Odbojkaši Srbije, protiv Kube, Polufinale, SP | Rating: 0.0/0