Clanovi: 0
Home » 2010 » Jul » 26 » Odbojkašice Srbije odbranile titulu Evropske lige!
7:15 AM
Odbojkašice Srbije odbranile titulu Evropske lige!

Odbojkašice Srbije odbranile su titulu u drugom izdanju Evropske lige održanoj u Turskoj nakon što su u finalu bile bolje od reprezentacije Bugarske sa 3:1 (25:20, 25:20, 16:25, 25:22 ).

odbojkasice srbijeSrpske odbojkašice su tokom celog meča bile bolji rival, a izuzevši pad koncentracije i opuštanje tokom trećeg seta koje su Bugarke odmah iskoristile, naše reprezentativke su potpuno zasluženo došle do trijumfa.

Tokom prvog seta igralo se uglavnom poen za poen, bez opipljivije prednosti ni na jednoj strani. Ipak,naše odbojkašice su sjajnom serijom u završnici dobile set u svoju korist – 25:20.

Srpkinje su držale pod kontrolom i drugi set, a iako su imale prednost od četiri poena na tehnički tajmaut se otišlo rezultatom 16:14. Bugarke su došle na poen prednosti, ali je novom serijom u završnici istim rezultatom kao i prvi set okončan i drugi – 25:20.

U redovima naše reprezentacije došlo je do malog opuštanja na startu trećeg seta što je nateralo selektora Zorana Terzića da zatraži tajmaut nakon 12:9 za Bugarsku. Ipak, ni to nije trgnulo naše igračice jer su rivalke otišle na drugi tehnički tajmaut sa četiri poena prednosti, a do kraja seta prednost protivnika je samo rasla sve do ubedljivih 25:16.

Bugarska je nastavila da gaji nade o potpunom povratku u meč, ali naše odbojkašice su digle nivo igre i konačno su se malo odvojile na 15:12. Do kraja četvrtog seta prednost je rasla, ali su uporne Bugarke spasile tri set lopte pre nego što je Terzić zatražio novi tajmaut kako bi se konačno osvojio pobednički poen. To se i dogodilo jer je Brižitka Molnar smečovala loptu u polje Bugarske za rezultat 25:22 i konačnu pobedu od 3:1 u setovima.

Nakon ovog relativno očekivanog trijumfa odbojkašice Srbije će početi sa pripremama za Svetsko prvenstvo u Japanu.

Kadetkinje Srbije prvakinje Balkana

Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Balkana savladavši u finalnoj utakmici u Baru selekciju Turske sa 3:0 (25:17, 25:15, 25.21). Treće mesto osvojile su kadetkinje Rumunije, koje su pobedile vršnjakinje iz Bosne i Hercegovine sa 3:1 (20:25, 25:14, 25:15, 25:16)
Category: sport | Views: 748 | Added by: admin | Tags: odbijkasice srbije, odbranile titulu | Rating: 0.0/0